מעוניינים לעצב את חדר האמבטיה שלכם אך מתלבטים לגבי הסגנון? לא יודעים מה עליכם לקחת בחשבון בעת העיצוב? המומחים שלנו כתבו בשבילכם מדריך עיצוב חדרי אמבטיה וישמחו לעזור לכם להפוך את המילים למעשים. היכנסו וקראו
 

סגנונות עיצוב חדרי אמבטיה

 • הסגנון המינימליסטי- הטרנד האופנתי של העשור האחרון בעיצוב חדרי אמבטיה הוא הסגנון המינימליסטי. כאן מדובר על קווים נקיים, בחירת ריהוט ופריטים גדולים ומעוצבים. אלו באים לידי ביטוי בסוגי אמבטיות גדולות ומעוצבות הממוקמות במרכז החדר או במקומות אחרים לא שגרתיים בחדר האמבטיה וכן בארונות תלויים וכיריים תלויים.
   
 • הסגנון הירוק והידידותי לסביבה- בסגנון זה נעשה שימוש בחומרים טבעיים ולא מעובדים, שימוש בחומרים ממוחזרים וכן שימוש בצבעים על בסיס מים שאינם מכילים חומרים רעילים. חלק מהחומרים בהם נוטים להשתמש בסגנון זה הם במבוק, ראטן ועוד.
   
 • סגנון הרטרו- סגנון זה מאופיין במרצפות צבעוניות בעיצובים שונים ובצורות גיאומטריות שונות,  שילוב של פסיפסים, צביעת הקירות ובחירת ריהוט בצבעים סולידיים, כיורים עם עיטורים שונים (פרחים או צורות עגולות ומרובעות) ועוד. סגנון הרטרו הוא אחד הסגנונות האופנתיים ביותר כיום לעיצוב של חדרי אמבטיה וכן עיצוב משרדים.

תפקיד הצבע והתאורה בעיצוב חדרי אמבטיה

לרוב האנשים יש נטייה להקדיש תשומת לב לצבע הקירות בעת עיצוב פנים סלון או חדרי הילדים, אך כאשר הדבר מגיע לעיצוב של האמבטיה הם שמים דגש בעיקר על הריהוט ועל בחירת האמבטיה או המקלחון. דבר זה הינו טעות שכן לצבע השלט בחדר האמבטיה ולבחירת התאורה הנכונה יש תפקיד חשוב מאוד בעיצוב חלל זה.

אלא אם החלטתם כי אתם מעוניינים לעצב את כל חדר האמבטיה שלכם באריחים דבר אשר יכול ליצור מצב בו חדר האמבטיה יראה צפוף מאוד במיוחד אם מדובר בחלל קטן, חשוב לבחור בצבעים בהירים לחלל זה. בחירה זו תאפשר לכם ליהנות מחדר אמבטיה מואר אשר יוצר אשליה של חלל גדול יותר מגודלו המקורי. בנוסף, חשוב לוודא כי מדובר בצבעים המותאמים ללחות ולתנאים השולטים בחדר האמבטיה.

בחירת תאורה לחדר זה צריכה להתבצע בקפדנות תוך דגש על תאורה שקועה בתקרה, או תאורה מחופה וזאת על מנת שלא ייווצר מצב בו הלחות הגבוהה תשפיע על החשמל בחדר זה ותחשוף את המתרחצים לסכנת התחשמלות וקצרים. התאורה המומלצת לחדרי אמבטיה היא תאורה חזקה.
 
 
עיצוב חדרי אמבטיה- עשה ואל תעשה

 • החלקה- תמיד יש להקפיד ולבחור מרצפות/אריחים מחוספסים וזאת על מנת לא לחוות מפח נפש בעקבות החלקה בחדר האמבטיה. זכרו כי רוב הסיפורים על מצבים לא נעימים בחדר האמבטיה עוסקים בהחלקה ושבירת איברים בגוף.
   
 • חומרים- יש להקפיד על בחירת ריהוט מתאים לדרגת הלחות והרטיבות הגבוהה של חדר האמבטיה. אם החלטתם לבחור בארונות עץ וודאו כי הם מכוסים בציפוי מיוחד אשר ימנע כל גישה של המים אליהם.
   
 • חיפוי וצביעה- וודאו כי הקירות והתקרה מצופים בחומרים מיוחדים שתפקידם הוא למנוע חדירה של המים והיווצרות עובש. כיום, קיימים צבעים מיוחדים לאמבטיה אשר עמידים בפני מצבים של עובש.
   
 • בחירת מראה איכותית- בחרו במראה גדולה העשויה מזכוכית באיכות גבוהה. זכרו כי הלחות והאדים באמבטיה גורמים לאידוי דבר אשר מצריך ניקוי של המראות. מראה איכותית לא תשאיר כתמים ושריטות.
 
עיצוב חדרי אמבטיה דורש תכנון חכם והקפדה על פרטים רבים. מעצבי הפנים שלנו ישמחו לספק לכם ייעוץ. השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.