השתמשנו במאמר לאתר אחר!!

חדר האמבטיה היא כבר מזמן לא רק חדר לחרצה אלא מקום להרגע בו מלחצי היום יום ולשכוח מכל הבעיות לכן חשוב שיהיה גם יפה ונעים לעין ולמגע

 
כאשר אנו חושבים אודות עיצוב הבית אזי המחשבה הראשונה שקופצת לנו לראש הינה עיצוב פנים סלון שכן הוא האיזור החשוב ביותר והנראה מיידית לעין בכניסה לבית, אך דווקא עיצוב חדר האמבטיה הוא החלק הכיפי ביותר עם מגוון של סגנונות ואפשרויות עיצוב אפשר באמת ללכת לאיבוד.
 
עיצוב חדר אמבטיה – אפשרויות בלתי נגמרות

בניגוד לתחום עיצוב משרדים, מגוון העיצובים והטרנדים לחדרי אמבטיה הינו רב כל כך כי אין סיכוי שתוכלו לעבור על כל הסגנונות הקיימים, אך כדי לתת לכם מושג כלשהו להלן מספר דגמים שונים וטרנדים לעיצוב חדר האמבטיה שלכם:

 • ברזים– ניתן לבחור ברז קלאסי בעל קווים ישרים או מעגולים, ברז אולטרה מודרני אשר נהיה סמוי שכן הדגש הוא על אופן זרימת המים ולא הברז עצמו, ברז בסגנון עתיק ואף ברז בסגנון מלכותי אשר מתאים לחדרי אמבטיה יוקרתיים שכן הם משולבים באבני חן ומתכות יקרות.
   
 • כיורים– מדהים כמה שאפשר להרחיק לכת בעיצוב, עד כדי כך כי כיום כבר לא מסתפקים בכיורים מעוגלים או מלבניים מסורתיים וניתן לבחור בכיורים בצורות שונות כמו כיורי ספל קפה, כיורי כדורגל, כיורים עם ציורים עליהם, צבעוניים, לבנים, כיורי עץ, רזין, קוריאן ועוד.
   
 • ארונות– גם ארונות חדר האמבטיה מגיעים בשלל עיצובים וצבעים. ישנן יחידות מרחפות העומדות בפני עצמן, שילוב של ארוניות "פרי סטנדינג" עליהן ניתן להניח אביזרים שונים, שילוב של שידות וכן שימוש בדלתות בצבעים וסגנונות ייחודיים שיעניקו לחדר מראה שונה ומרשים.
   
 • אמבטיות– מגוון של צבעים ועיצובים החל מהגיגית הגדולה כפי שנהוג היה לרחוץ בימי עבר עם תאורה פנימית, דרך אמבט ריבועי שבחזיתו משולבים תאי אחסון נוחים ועד לאמבט בסגנון נוסטלגי ועתיק בשילוב חומרים יקרים, מתכות יקרות, ברזים מצופים זהב ועוד.
הטרנדים המובילים כיום בעיצוב חדר האמבטיה

מידי שנה הטרנדים בעולם העיצוב משתנים ואין זה משנה אם מדובר בתחום עיצוב מטבחים או כל תחום אחר, אז להלן הטרנדים המובילים כיום בעיצוב חדרי אמבטיה:

 • האמבטיה הריחנית– פטנט חדשני אשר בבסיסו שילוב תמציות ריח בתוך תרכובת החומר של משטחי האמבטיה וזה יוצר משב רוח נקי ומרענן בכל חלל החדר. מדובר בריח שיספיק ל-3 שנים ויעלה כ-20% תוספת לכל המעוניין בחדר אמבטיה כזה.
   
 • עיצוב מקלחונים– מקלחונים כיום מעוצבים באופן גדול ורחב הנפרש על משטח רחב וכוללים בתוכם ספסל, חיפויי אמבט וריצופים מעוצבים.
   
 • עיצוב חדר האמבטיה כמיני ספא– אבני מדרך אשר מונחים מעל חורי הניקוז דרכם זורמים המים לאורך החריצים, האגנית מוסתרת כעת ע"י אבן מעוצבת ומעניקה תחושה של ספא או חדר אמבטיה במלון יוקרתי. ניתן גם לחבר יחידות סאונה יבשה ורטובה משולבות עם תאורת LED, מתזי שמנים ארומטיים, מערכת שמע ועוד.
טיפים בעיצוב חדר האמבטיה

1. חשוב לדאוג למרווח ואווריריות בחדר ולכן רצוי לדחוק את הפריטים לפנים החלל.

2. הקפידו על כמות מספיקה של ארונות לאחסון כל האביזרים שלכם אך אל תציפו את החדר כדי לא להקטין אותו או לתת תחושה לא נוחה.

3. העדיפו צבעים בהירים בחדר ובבחירת האמבטיה עצמה שכן גוונים אלה משרים תחושת ניקיון, שלווה, רוגע ותסייע להגדיל את החדר מבחינה ויזואלית.

4. התאורה הממולצת בחדר זה הינה חזקה וסגורה. מדובר בתאורה השקועה בתקרה ומחופה בזכוכית שתפזר את האור בצורה אחידה.

5. העדיפו אריחי רצפה בעלי חספוס למניעת החלקה, הקפידו לחפות את הקיר בחומרים עמידים רטיבות וצבעו את התקרה בצבע מונע עובש.