חנות מעוצבת הינה חנות אשר מזמינה יותר לקוחות אליה כיוון שהיא מקנה ערך נוסף ולקוחות רבים משמעו גם הכנסה רבה יותר
 
עיצוב חנויות הינו תחום מעניין, מרתק ולא קל אך שגרה אין פה מכיוון שכל חנות תקבל עיצוב משלה, חזות משלה ותשדר דברים אחרים. תהליך העיצוב דומה לתהליך של עיצוב משרדים אך האתגר גדול יותר כיוון שחנות צריכה גם למכור מוצרים בשונה ממשרד רגיל. אז איך עושים זאת כהלכה ובהצלחה?
 
דגשים חשובים בעיצוב חנויות

עיצוב החנות צריך להיות עדכני, מושך ומותאם למוצר הנמכר. יחד עם זאת, מעבר לפן האסתטי יש גם להתייחס לפונקציונאליות וחנות שרק תראה יפה לא תחזיר השקעה או תרוויח. אז להלן דגשים חשובים שיש לשים אליהם לב:

 • סירקולציה– יש לקחת בחשבון את המסלול שאנו רוצים שבו הקונה יעשה בחנות. לגרום לו לחוות כל חלל וחלל בחנות, לגרות אותו, ולגרום לו להחשף לכל תכני החנות ומוצריה.
   
 • מיקום דלפק קופה– למיקום הדלפק השפעה ישירה על הסירקולציה בחנות. העמדה של הקופה במקומות שונים בחנות תשדר מסרים שונים. מיקום קופה בסוף החנות יכולה לשדר מעבר בכל החנות ורק אז קנייה נוחה אחרי שראינו הכל.
   
 • מוקדי כוח– מה מוקדי הכוח של החנות? הפכו קירות מסויימים בחנות לחשובים ומוקדי משיכה ע"י מוצרים מעניינים, פופולאריים ונמכרים ואולי העמידו קופה לידה כדי שתשדר מיד קניה של המוצר.
   
 • מיתוג– צבעוניות בחנות יכולה למתג אותו טוב יותר, שפה גרפית שמשולבת בחנות, מוסיקה נעימה ומעניינת הקשורה למוצר הנמכר, שילוב לוגו החנות ברחבי החנות וכדומה.
   
 • ייחודיות– מה הסיפור של החנות שלך? מה מייחד אותך? חשוב כי יהיה לך קונספט ייחודי, מעניין, שונה מאחרים כדי שהלקוחות ידברו עליך, ימליצו, יבקרו וייקנו גם בשמחה.
עלות עיצוב חנות

הסכום אותו תשקיעו בחנות גם בסופו של דבר יקבע את אופן העיצוב. אין מחירון באשר לעיצוב חנות בניגוד לדוגמאות קיימות בנושא עיצוב סלון פנים שם ניתן לתמכר. ישנן חנויות אשר ניתן לעצב ב-100,000 ש"ח ויש כאלו שיעלו 1-2 מיליון ש"ח להביא לעיצוב מקצועי, איכותי, ייחודי ומקסימאלי. אז מה עושים?
 
בנו לכם תקציב שתוכלו לעמוד בו ללא חובות עם סטייה קלה לפה או לשם. כאשר הנכם מדברים עם מעצבי פנים אמרו להם מיידית מהו התקציב שלכם שיידעו בדיוק עם כמה יש להם לעבוד וכך גם תוכלו לסנן מעצבי פנים יקרים מידי בעוד אלו שכן יוכלו לעבוד עמכם יידעו בדיוק מה הסכום המוצע להם.
 
עיצוב החנות – טיפים מועילים

להלן מספר טיפים אשר יעזרו לכם לעצב נכון וחכם יותר את החנות שלכם:

1. שלט לחנות הינו אחד הדברים הראשונים שיש לתכנן שכן שלט טוב, מעוצב, מתוחכם ויפה מזמין כניסה לבדיקת החנות.

2. למרווח בחנות יש תפקיד בעיצוב החנות ולכן ככל שיהיה לכם יותר מקום התחושה והניידות בחנות תהיה מזמינה ונעימה יותר. אל תעמיסו כל מקום ריק שיש במוצרים וצרו "אוויר לנשימה".

3. חישבו על נוחות קנייה ותנועה בחנות, אולי מקמו מספר קופות בחנות שהקניה תהיה מהירה ונוחה יותר, מרווח בין קופות שלא יהיה ערבוב וכדומה.

4. חשבו על תאורה וצבעים המתאימים למוצר שלכם אך אל תגזימו כדי לא להכאיב לעיניים. נסו לגוון בין צבע נעים וקליל לכזה שמדבר את המוצר שלכם וקשור אליו.