עיצוב מטבחים הוא חלק אינטגרלי בבניית דירות חדשות או שיפוץ דירות. מטבח מעוצב יקנה אווירה כיפית ואפילו האוכל ירגיש טעים יותר
 
תחום העיצוב הינו תחום מאוד רחב ולא קל. לכל אדם בקשות ורצונות שונים אך גם תקציב שונה ואופי משלו וכאשר אנו באים לעצב ואין זה משנה אם מדובר בתחום של עיצוב חדרי אמבטיה, עיצוב חדרים או אפילו עיצוב משרדים יש לנסות ולהגיע לאיזון בין כלל הגורמים. עתה הגיע הזמן ללמוד קצת יותר אודות עיצוב המטבח האופטימלי.
 
סוגי עיצובים למטבחים

קיימים 3 טרנדים מובילים בתחום עיצוב מטבחים והינם עיצוב קלאסי, עיצוב מודרני ועיצוב כפרי של המטבח:

 • עיצוב קלאסי– מדובר בצורת עיצוב אשר עושה שילוב מרתק של עץ מלא, וונגה, אפוקסי לבן ופורמייקה שמנת הכל במטבח אחד. מה שנוצר הוא שבירה של אחד את השני ויצירת ניגודיות מעניינת שמוסיפה אווירה חדשנית למטבח כאשר הקווים השולטים משדרים יופי וניקיון.
   
 • עיצוב מודרני– המטבח המודרני מעוצב בקווים חלקים וצבעים ייחודיים כאשר בעל המטבח בוחר לעצמו את הצבעים ואת העיצוב בו הוא מעוניין. בין האפשרויות ניתן לבחור במסגרות אלומיניום בקלפות, מטבח חשמלי כך שבלחיצה קלה על מגירה היא נפתחת, צבע פורמייקה שמנת ועוד.
   
 • עיצוב כפרי– מטבח כפרי משדר חום ונותן הרגשה עזה של ביתיות. זה אומר שאת הריח ניתן להרגיש ולהריח גם כאשר אין בישולים שכן אלמנט הריח והטעם הינם חלק בלתי נפרד מעיצוב זה אשר מכיל עץ מלא, אביזרי מטבח וכמובן מדפים רבים.
טרנדים בתחום עיצוב מטבחים

להלן מספר טרנדים מובילים כיום בתחום עיצוב מטבחים:

 • המטבח החכם– מדובר במטבח משוכלל ועתידני, כזה שמכיל מסכים שונים במטבח אשר מראים את שאר הבית כדי שתוכלו גם לבשל וגם להשגיח על הבית או הילדים דרך צפייה במסכים. חיבור של הנייד למחשב השולט על המטבח וכך גם ניתן להפעיל את המדיח דרך הפלאפון ועוד שלל שכלולים טכנולוגיים.
   
 • הגל הירוק– מדובר במשטח קוריאן אשר נחשב לטכנולוגיה ירוקה וחומר ירוק. אין צורך לצפות אותו ומשמש גם כחומר לכיורים. שימוש בתאורת לדים לחיסכון בחשמל ובעצם כלל המטבח מעוצב באלמנטים של חיסכון וטבעיות.
   
 • מגירות חשמליות– נגיעה קלה על המגירה (לא משנה באיזה חלק בגוף) פותחת את המגירה בשבילכם. מצויין אם הידיים עמוסות ואין צורך להניח דבר כדי לפתוח מגירה עתה. יכול להיות שימושי גם בתחום של עיצוב פנים סלון.
   
 • חיפויי זכוכית– הקרמיקה הישנה והטובה מוחלפת ע"י זכוכית מבריקה, עדינה ומעוצבת יותר. ניתן לבצע חיפויי זכוכית ליחידות אחסון, ארונות ואפילו למקרר.
טיפים לעיצוב מנצח של המטבח

1. התייחסו למטבח כאל מפעל קטן – קו הייצור צריך להיות נוח, שלא תרוצו בזמן הבישול מקצה לקצה, לכן מקמו את הכיור בין המקרר לכיריים.

2. תכננו מראש היכן למקם כל דבר במטבח – כל הכלים שאתם משתמשים בהם בזמן הבישול מקמו קרוב למשטח העבודה, תבלינים וסירים ליד הכיריים, אגרטלים וקערות ענק מקמו במקום גבוה.

3. העדיפו מגירות על מדפים – מגירות מאפשרות ניצול שטח הרבה יותר טוב ומגדילות את שטח האחסון שלכם.

4. התאימו את המטבח אליכם – אם יש לכם ילדים קטנים מקמו את התנור בגובה 70 ס"מ מעל הרצפה. בטיחותי ולא שובר את הגב.

5. התאימו צבעים – עבדו בשלבים הבאים כאשר אתם מתחילים מהריצוף והתאימו אליו את גוון הארונות, אח"כ בחרו שיש, חיפוי קיר, צבע לקירות ואז ידיות.